Haberler / Duyurular

04.01.2024

Legrand, evinizi daha akıllı, konforlu ve güvenli bir eve dönüştürmenin 5 yolunu paylaşıyor.

Legrand, evinizi daha akıllı, konforlu ve güvenli bir eve dönüştürmenin 5 yolunu paylaşıyor.

Dünya çapında, günlük hayatı kolaylaştırmak için geliştirilen yeni teknolojilerin ve cihazların sayısı arttıkça, birçok insan evlerini dijital olarak dönüştürmenin çeşitli yollarını aramaya başladı. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyin akıllı bir versiyonu var. Genel olarak bu ürünler, internete bağlı bir şekilde kullanılıyor ve bu sayede telefonunuz, televizyonunuz ya da ilgili uygulamalar aracılığıyla uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Birçok akıllı ev cihazını fiziksel olarak temasta bulunmadan belirli zamanlarda belirli eylemleri gerçekleştirecek şekilde programlayabiliyorsunuz. Basit bir sesli komut veya akıllı telefon dokunuşuyla sabah evden çıkarken enerji kullanımınızı azaltabilir, en uygun iç mekan havasını oluşturabilir, hava durumunu kontrol edebilir veya uzaktan bağlantılı kameralarla evinizi yabancılara karşı koruyabilirsiniz. Evler için akıllı cihazlar üreten Netatmo’yu bünyesinde barındıran Legrand, evinizi daha akıllı, konforlu ve güvenli bir eve dönüştürmenin 5 yolunu paylaşıyor.

1. Güvenliği bir üst noktaya taşıyın. Güvenlik kameraları, duman alarmı, sensörler ve alarmlar ile evinizi daha akıllı bir güvenlik çözümüne kavuşturabilirsiniz. İster evde, ister dünyanın diğer ucunda olun Netatmo Akıllı Kapı Zili ile evinizin zilini çalan kişiyi akıllı telefonunuzdan görebilir ve onlarla canlı olarak konuşabilirsiniz. TV’niz ile bağlantı kurarak gelen kişiyi televizyonunuzdan da görebilirsiniz. Akıllı kişi algılama özelliği ile kapınızın önünde bir hareket algılandığında telefonunuza gerçek zamanlı uyarı gönderir. Netatmo Akıllı İç Mekan Kamera, davetsiz misafirleri tespit etmek için yüz tanıma özelliğini kullanır ve size ayrıntılı bildirimler gönderirken Netatmo Akıllı İç Mekan Sireni ile etkileşime geçerek köpek sesi, bebek sesi, elektrikli süpürge sesi ya da klasik alarm sesiyle davetsiz misafiri uyarabilirsiniz.

2. Enerji tasarrufu sağlayın. Akıllı bir termostat, evinizi sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda doğru sıcaklığa getirir ve paradan tasarruf etmenizi sağlamak için ısıtma ve soğutma sistemlerinizi otomatik olarak ayarlar. Kışın işten döndüğünüzde sıcak bir eve giriş yapmak için tüm gün evi ısıtmak yerine Netatmo Akıllı Termostat kullanarak evinizden uzaktayken iç mekandaki sıcaklık derecesini kontrol edebilirsiniz. 

3. Her yerden evinizin konumundaki hava durumunu kontrol edin. Bir akıllı hava durumu istasyonu size evinizden canlı bir veri akışı sağlar. Bir çiftçiyseniz veya fırtınaya eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, kötü hava yoldayken size değerli zaman kazandırabilir. İklimin oldukça istikrarlı olduğu bir yerde yaşasanız bile, bir akıllı hava durumu istasyonu ile toplayabileceğiniz veri miktarını keşfetmek büyüleyicidir. Netatmo Akıllı Hava İstasyonu ve aksesuarları ile evdeki konforunuzu optimize etmek için iç ve dış ortamdan ölçümler alarak günlük yaşantınıza adapte olun. Akıllı Yağmur Ölçer ile gerçek zamanlı yağış miktarlarını görebilir, Akıllı Rügar Ölçer ile sert rüzgar durumunda uyarı alıp rüzgar yönünü görebilirsiniz.

4. Evinizin hava kalitesini belirleyin. Evinizin iç hava kalitesini hafife almayın. Araştırmalar, evlerin yüzde 96'sında en az bir tür iç hava kalitesi sorunu olduğunu gösteriyor. Bir iç mekan hava kalitesi monitörü, evinizdeki havayı kirleten yaygın nedenler ve diğer hava kalitesi sorunları hakkında gerçek zamanlı olarak rapor vererek bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Daha sağlıklı bir evde yaşamak için kullanabileceğiniz Netatmo akıllı Hava Kalite Monitörü ile sıcaklık, gürültü seviyesi, nem gibi verileri akıllı telefonunuzdan görebilirsiniz. Geçmişe dönük verileri izleyebilir, karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Camları ne zaman açmanız gerektiğini uyarı olarak alabilirsiniz.

5. Elektriği uzaktan kesin. Bir akıllı telefon kullanarak aydınlatmaları, elektrikli ev aletlerini, elektrikli araç şarj istasyonlarını ve klima gibi yüksek enerji tüketen cihazları çok kolay bir şekilde kontrol etmek mümkündür. Aydınlatmadan prize kadar evinizin tüm kontrolünü elinize almak için Netatmo akıllı elektrik sistemleri ile bir aydınlatma veya cihaz çok uzun süre açık bırakılırsa bir bildirim almanız mümkünken normal olmayan elektrik tüketimlerini de görebilirsiniz. Artık her şeyi kapatıp açmak için evin içinde dolaşmak ya da tüm cihazlarınızı birer birer fişten çekmenize gerek kalmayacaktır.

İletişim

0850 207 9535
0850 207 9535
info@hisaraydinlatma.com
MERKEZ H.Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sokak.Perpa Ticaret Merkezi. Kat: 2 A Blok No:9/0012 Şişli İSTANBUL
© Copyright 2020 - İwebClub.net

İletişim Formu